wtorek, 19 lipca 2011

Płyn na porost włosów

Przecież mamy dopiero trzydzieści lat? Jak to możliwe? Co zrobić, żeby wywołać ponowny wzrost włosów? Czy płyn na porost włosów poskutkują?

Płyny na porost włosów

Nie ma co ukrywać, że problem z łysieniem mają już młodzi ludzie w wieku trzydziestu – czterdziestu lat. Choć wiadomo, że łysienie mamy zapisane w naturze, to jednak włosy w nadmiarze powinniśmy tracić dopiero około pięćdziesiątki. W związku z tym na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele „cudownych” środków na porost włosów. Najczęściej sięgają po nie młodzi ludzie, którzy z różnych przyczyn zaczynają łysieć albo co gorsza – już wyłysieli.

Płyny na porost włosów – jak sama nazwa wskazuje – mają za zadanie przyczynić się do pobudzenia komórek do wytwarzania nowych włosów. Ale czy to wystarczy? Odpowiedź brzmi tak, ale jest jeden warunek. Mianowicie – płyny na porost włosów będą skuteczne, jeżeli nasze włosy wypadają z innych przyczyn niż łysienie androgenowe czy łysienie plackowate. Bowiem, żeby skutecznie zwalczyć łysienia obu typów, potrzebne są jeszcze inne specjalistyczne składniki takich płynów na porost włosów.

Co powinien zawierać skuteczny płyn na porost włosów?

Niejednokrotnie jest tak, że kupujemy jakiś płyn przyczyniający się do porostu włosów. Używamy go i używamy, a po pewnym czasie dochodzimy do wniosku, że jego stosowanie nie przynosi żadnych widocznych rezultatów. Być może za szybko się poddajemy albo też po prostu taki specyfik nie zawiera odpowiednich składników.

Żeby skuteczność płynu na porost włosów była wysoka, poza składnikami przyczyniającymi się do pobudzenia komórek włosa od produkcji, preparat taki powinien zawierać również substancje, które będą blokowały także przyczyny łysienia. Zwykle preparaty na porost włosów skuteczne są na łysienie androgenowe, dlatego też zajmiemy się właśnie składnikami przyczyniającymi się do zwalczenia tego typu łysienia.

Składniki płynów na porost włosów

Podstawową substancją, która znajduje się w niemal każdym płynie na porost włosów jest minoxidil. Substancja ta skutecznie zwalcza łysienie androgenowe u mężczyzn, jak i kobiet. Składnik ten przyczynia się do aktywizowania komórek włosowych do produkcji nowych włosów. Jednak nie wszystkie osoby dotknięte schorzeniem łysienia androgenowego widzą rezultaty działania tego środka. Może zdarzyć się tak, że włosy odrastają tylko u tych pacjentów, których organizm reaguje na działanie minoxidilu. W niektórych przypadkach substancja ta opóźnia proces łysienia. Żeby stosowanie minoxidilu było widoczne, preparatów z tą substancją należy używać codziennie.

Jeżeli w płynie na porost włosów znajdzie się także retinol, wówczas działanie minoxidilu zostanie wzmocnione. Preparaty zawierające retinol, wcierane w skórę, mogą przyczynić się do zmniejszenia łojotoku. Ponadto retinol działa jak swego rodzaju chemiczny peeling. Złuszcza zrogowaciałe komórki skóry głowy, przyczyniając się tym samym do szybszego wchłaniania innych substancji przez skórę.

Bardziej innowacyjne płyny na porost włosów zamiast minoxidilu mogą zawierać procyjanidynę B2 i C1. Substancję tą uzyskuje się z soku jabłek. Składnik ten ma silne właściwości, które stymulują wzrost włosów. Dodatkowym atutem tego środka jest to, że nie wywołuje żadnych działań niepożądanych, ponieważ pochodzi z naturalnych źródeł.

Ostatnie badania naukowe wykazały, że do stymulowania porostu włosów można wykorzystać wyciąg z nasion winogron (GSE). Substancję tą zwykle porównuje się z działaniem minoxidilu i klasyfikuje się go jako naturalny stymulator komórek włosa. Preparaty zawierające ekstrakt z nasion winogron są dostępne wyłącznie w krajach zachodnich. Aby więc zakupić specyfik zawierający taką substancję należy skorzystać ze sklepu internetowego.

Ważnym składnikiem płynów na porost włosów powinny być substancje, które będą hamowały powstawanie dihydrotestosteronu. Takie substancje nazywane są inhibitorami, ponieważ hamują reakcje katalityczną, w wyniku której testosteron zostaje przekształcony w szkodliwy dla mieszków włosowych dihydrotestosteron. Takimi substancjami mogą być między innymi: kwas azealinowy, wyciąg z rośliny o nazwie Saw Palmetto (Palma Sabałowa) czy kwas oleinowy. Dzięki swoim właściwościom antyandrogenowym przeciwdziałają powstawaniu dihydrotestosteronu, w konsekwencji czego nie dopuszczają do postępowania łysienia.

Kwas azealinowy warto połączyć z cynkiem i witaminą B6. Dzięki temu właściwości androgenowe kwasu zostaną wzmocnione. Związki te, mając odpowiednie stężenie uzupełniają się wzajemnie, przyczyniając się do inhibicji powstawania dihydrotestosteronu.

2 komentarze:

  1. Ja polecam zapoznać się z fajnym artykułem o tym, czy płyn na porost włosów jest skuteczny i jak wypada na tle tabletek. Myślę że naprawdę dobre preapraty są w stanie pomóc, ale trzeba postawic przede wszystkim na systematyczność.

    OdpowiedzUsuń
  2. Problem nadmiernie przetłuszczających się włosów dotyka wielu kobiet. W tego typu sytuacji, codzienne mycie włosów jest koniecznością, choć paradoksalnie jednocześnie może również niekorzystnie wpływać na włosy, powodując chociażby ich osłabienie, wypadanie i utratę blasku. Najlepszym rozwiązaniem jest https://mejores-suplementos.es/para-el-cabello-debilitado-y-mas-la-ortiga-es-el-lider-entre-las-medicinas-naturales/ pokrzywa, ktora ma pozywtyny wpływ na naszą urodę.

    OdpowiedzUsuń